Close Flat Channel

Close Flat Channel

11552
0
Сподели

Algorithm for calculation:

 1. Find the highest and the lowest closing price for the stated period and check whether they located within the boundaries of the range specified.
 2. If point 1 is claimed, find the highest and the lowest price value for a period, add / subtract padding and draw the boundaries of the channel.
 3. IfConsider previous boundariesparameter is true, previous channel boundaries will be considered, if there was such a channel on the previous bar.

 

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

Close Flat Channel is a Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Close Flat Channel provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Close Flat Channel.mq5?

 • Download Close Flat Channel.mq5
 • Copy Close Flat Channel.mq5 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on Close Flat Channel.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Close Flat Channel.mq5 is available on your Chart

How to remove Close Flat Channel.mq5 from your Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:

Close Flat Channel

Трговија со најниски распони
Сподели
Претходна вестiWPR HTF
Следна статијаHigh Low Flat Channel

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор