Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 индикатор

Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 индикатор

71636
2
Сподели

Индикаторот за Cronex_Impulse_MACD со опција за избор на временска рамка достапна во влезни параметри:

влез ENUM_TIMEFRAMES Временска рамка =PERIOD_H4; // Индикатор на табелата период (временска рамка)

Индикаторот бара Cronex_Impulse_MACD.mq5 индикатор датотека. Место тоа во <terminal_data_folder>MQL5 Индикатори.

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Индикатор е Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Индикатор дава за можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

Како да инсталирате Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Indicator.mq5?

 • Преземете Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Indicator.mq5
 • Копија Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Indicator.mq5 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Десен клик на Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Indicator.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Индикатор Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Indicator.mq5 е достапен на вашиот Графикон

Како да се отстрани Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 Indicator.mq5 од вашиот Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:
Cronex Импулс MACD HTF Metatrader 5 индикатор

Трговија со најниски распони

2 Коментари

  • Здраво Бил,

   Ние немаме никакви pop-up во нашата веб-страница. кои pop-up ви се однесуваат на? Please kindly let us know so we can improve on it 🙂

   благодарение,
   Мапа на Админ

Оставете Одговор