МАЈКА

МАЈКА

24964
0
Сподели

Classic exponential Moving Average with the ability to use real numbers as the averaging period.

In the EMA_.mq5 indicator the ability to throw this indicator to other indicators is realized. The EMA.mq5 indicator doesn’t have such peculiarity.

Индикаторот го користи SmoothAlgorithms.mqh библиотека класи (мора да бидат копирани на terminal_data_folder MQL5 Вклучи). Употребата на класи беше темелно опишани во статијата “Просек цена серија за средно пресметки без користење на дополнителни амортизери”.

 

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

EMA is a Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

EMA provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install EMA.mq5?

 • Download EMA.mq5
 • Copy EMA.mq5 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on EMA.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator EMA.mq5 is available on your Chart

How to remove EMA.mq5 from your Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:

МАЈКА

Трговија со најниски распони

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор