High Low Flat Channel

High Low Flat Channel

12852
0
Сподели

Algorithm for calculation:

 1. Define the highest and the lowest price value for a period and check if they located within the boundaries of the range specified.
 2. If point 1 is claimed, add / subtract padding from the found values and draw the boundaries of the channel.
 3. IfConsider previous boundariesparameter is true, previous channel boundaries will be considered, if there was such a channel on the previous bar.

 

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

High Low Flat Channel is a Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

High Low Flat Channel provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install High Low Flat Channel.mq5?

 • Download High Low Flat Channel.mq5
 • Copy High Low Flat Channel.mq5 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on High Low Flat Channel.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator High Low Flat Channel.mq5 is available on your Chart

How to remove High Low Flat Channel.mq5 from your Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:

High Low Flat Channel

Трговија со најниски распони
Сподели
Претходна вестClose Flat Channel
Следна статијаCloseSeries

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор