iAlligator HTF

iAlligator HTF

10815
0
Сподели

The Alligator of Bill Williams drawn in the zigzag form. The indicator can be calculated and set in a fixed timeframe.

 

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

iAlligator HTF is a Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

iAlligator HTF provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install iAlligator HTF.mq5?

 • Download iAlligator HTF.mq5
 • Copy iAlligator HTF.mq5 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on iAlligator HTF.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator iAlligator HTF.mq5 is available on your Chart

How to remove iAlligator HTF.mq5 from your Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:

iAlligator HTF

Трговија со најниски распони
Сподели
Претходна вестМАЈКА
Следна статијаiWPR HTF

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор