iFXAnalyser HTF Metatrader 5 индикатор

iFXAnalyser HTF Metatrader 5 индикатор

10400
0
Сподели

The iFXAnalyser indicator with the timeframe selection option available in the input parameters:

влез ENUM_TIMEFRAMES Временска рамка =PERIOD_H4; // Индикатор на табелата период (временска рамка)

This indicator requires iFXAnalyser.mq5 indicator file. Место тоа во <terminal_data_folder>MQL5 Индикатори.

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Индикатор е Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Индикатор дава за можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Indicator.mq5?

 • Download iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Indicator.mq5
 • Copy iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Indicator.mq5 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Indicator.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Indicator.mq5 е достапен на вашиот Графикон

How to remove iFXAnalyser HTF Metatrader 5 Indicator.mq5 од вашиот Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:
iFXAnalyser HTF Metatrader 5 индикатор

Трговија со најниски распони

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор