MultiJFatlSignal

MultiJFatlSignal

12538
0
Сподели

The MultiJFatlSignal indicator shows the information about active trends using the JFatl four indicators value from different Time Frame. Each the JFatl indicator corresponds to one of four indicator lines. If the JFatl indicator rises, line color is blue, if falls it is pink. Color squares on lines occur in the moment of bar changing to the corresponding Time Frame.

Place the JFatl.mq5 to indicator to the folder terminal_directory\MQL5\Indicators.

The indicator JFatlmq5 uses SmoothAlgorithms.mqh library classes (мора да бидат копирани на terminal_data_folder MQL5 Вклучи). Употребата на класи беше темелно опишани во статијата “Во просек Цена серија за Средно Пресметки без користење на дополнителни амортизери”.

 

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

MultiJFatlSignal is a Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

MultiJFatlSignal provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install MultiJFatlSignal.mq5?

 • Download MultiJFatlSignal.mq5
 • Copy MultiJFatlSignal.mq5 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on MultiJFatlSignal.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator MultiJFatlSignal.mq5 is available on your Chart

How to remove MultiJFatlSignal.mq5 from your Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:

MultiJFatlSignal

Трговија со најниски распони
Сподели
Претходна вестPivot Lines TimeZone
Следна статијаiEnvelopes HTF

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор