NxDRangeSwitch

NxDRangeSwitch

11361
0
Сподели

The NxDRangeSwitch indicator is the NRTR Moving Average placed above or below the price chart. In the down trend the indicator is placed above and colored in red, in the up trend it is placed below and has a green color. At the moment of trend changing a color square of the corresponding color appears. It can be used for placing Stop Losses.

 

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

NxDRangeSwitch is a Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

NxDRangeSwitch provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install NxDRangeSwitch.mq5?

 • Download NxDRangeSwitch.mq5
 • Copy NxDRangeSwitch.mq5 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on NxDRangeSwitch.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator NxDRangeSwitch.mq5 is available on your Chart

How to remove NxDRangeSwitch.mq5 from your Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:

NxDRangeSwitch

Трговија со најниски распони
Сподели
Претходна вестDigVariation
Следна статијаParabolic HTF

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор