Pivot Lines TimeZone

Pivot Lines TimeZone

16532
0
Сподели

The indicator is rewritten from MQL4, the author Alejandro Galindo, published by Scriptor, link to the source – https://www.mql5.com/en/code/7343.

Како работи

The indicator draws the Pivot levels, the Pivot sublevels and the Camarilla levels.

Levels can be displayed by indicator buffers (by the whole history) and/or only current levels by horizontal lines.

 

MT5 Индикатор – Упатства за преземање

Pivot Lines TimeZone is a Metatrader 5 (MT5) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Pivot Lines TimeZone provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Pivot Lines TimeZone.mq5?

 • Download Pivot Lines TimeZone.mq5
 • Copy Pivot Lines TimeZone.mq5 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader 5 Клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader 5 Клиентот
 • Right click on Pivot Lines TimeZone.mq5
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Pivot Lines TimeZone.mq5 is available on your Chart

How to remove Pivot Lines TimeZone.mq5 from your Metatrader 5 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Кликни тука за да ја преземете MT5 Индикатор:

Pivot Lines TimeZone

Трговија со најниски распони
Сподели
Претходна вестUSDx dollar index
Следна статијаMultiJFatlSignal

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор