Close Flat Channel

Close Flat Channel

11537
0
SHARE

Algorithm for calculation:

 1. Find the highest and the lowest closing price for the stated period and check whether they located within the boundaries of the range specified.
 2. If point 1 is claimed, find the highest and the lowest price value for a period, add / subtract padding and draw the boundaries of the channel.
 3. IfConsider previous boundariesparameter is true, previous channel boundaries will be considered, if there was such a channel on the previous bar.

 

MT5 Treguesi – Shkarko Udhëzime

Close Flat Channel is a Metatrader 5 (MT5) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Close Flat Channel provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Close Flat Channel.mq5?

 • Download Close Flat Channel.mq5
 • Copy Close Flat Channel.mq5 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose rinisni Metatrader tuaj 5 Klient
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader tuaj 5 Klient
 • Right click on Close Flat Channel.mq5
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Close Flat Channel.mq5 is available on your Chart

How to remove Close Flat Channel.mq5 from your Metatrader 5 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Kliko këtu më poshtë për të shkarkuar MT5 Treguesi:

Close Flat Channel

Tregtia me përhapje më të ulët
SHARE
Previous articleiWPR HTF
Artikulli tjetërHigh Low Flat Channel

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje