CMO

CMO

15154
0
SHARE

In this version of Chande Momentum Oscillator the smoothed price is used for the calculations. It is allowed to improve the filter of trend direction.

Chande Momentum Oscillator (CMO) was developed by Tushar Chande and is a technical indicator that attempts to capture the Momentum. Chande discussed this and many other indicators in his bookThe New Technical Trader: Boost Your Profit by Plugging into the Latest Indicators”. Тhe range of CMO is from -100 në 100. The values +50 dhe -50 are assumed as ovebought and oversold states of the market.

Ky tregues u zbatua për herë të parë në MQL4 dhe u botua në CodeBase në mql4.com 20.02.2008.

 

MT5 Treguesi – Shkarko Udhëzime

CMO is a Metatrader 5 (MT5) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

CMO provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install CMO.mq5?

 • Download CMO.mq5
 • Copy CMO.mq5 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose rinisni Metatrader tuaj 5 Klient
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader tuaj 5 Klient
 • Right click on CMO.mq5
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator CMO.mq5 is available on your Chart

How to remove CMO.mq5 from your Metatrader 5 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Kliko këtu më poshtë për të shkarkuar MT5 Treguesi:

CMO

Tregtia me përhapje më të ulët
SHARE
Previous articleJCFBaux
Artikulli tjetërUltra Spearman Rank Correlation

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje