ColorStdDev

ColorStdDev

11213
0
SHARE

This is the most visually convenient trend power indicator based on Standard Deviation data.

The values of this indicator are shown in points and compared with MaxTrendLevel, MiddLeTrendLevel and FlatLevel levels that are indicator input parameters. Histogram bars can be colored in four colors depending on the comparison results. The values of these parameters must be set separately for each chart.

Parametrat e inputeve tregues:

//+-----------------------------------+
//| Parametrat e inputeve tregues    |
//+-----------------------------------+
të dhëna int period = 12;              // Smoothing period
të dhëna ENUM_MA_METHOD MA_Method =MODE_EMA;      // Histogram smoothing method
të dhëna ENUM_APPLIED_PRICE applied_price=PRICE_CLOSE; // Applied price
të dhëna int MaxTrendLevel=100;           // Maximum trend level
të dhëna int MiddLeTrendLevel=40;          // Middle trend level
të dhëna int FlatLevel=10;              // Flat level

 

MT5 Treguesi – Shkarko Udhëzime

ColorStdDev is a Metatrader 5 (MT5) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

ColorStdDev provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install ColorStdDev.mq5?

 • Download ColorStdDev.mq5
 • Copy ColorStdDev.mq5 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose rinisni Metatrader tuaj 5 Klient
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader tuaj 5 Klient
 • Right click on ColorStdDev.mq5
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator ColorStdDev.mq5 is available on your Chart

How to remove ColorStdDev.mq5 from your Metatrader 5 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Kliko këtu më poshtë për të shkarkuar MT5 Treguesi:

ColorStdDev

Tregtia me përhapje më të ulët

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje