EMA

EMA

24719
0
SHARE

Classic exponential Moving Average with the ability to use real numbers as the averaging period.

In the EMA_.mq5 indicator the ability to throw this indicator to other indicators is realized. The EMA.mq5 indicator doesn’t have such peculiarity.

Treguesi i përdor klasa e bibliotekave SmoothAlgorithms.mqh (duhet të kopjohet në terminal_data_folder MQL5 Përfshi). Përdorimi i klasave është përshkruar plotësisht në artikull “Mesatarisht seri e çmimeve për llogaritje të ndërmjetme pa përdorur mbulesë shtesë”.

 

MT5 Treguesi – Shkarko Udhëzime

EMA is a Metatrader 5 (MT5) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

EMA provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install EMA.mq5?

 • Download EMA.mq5
 • Copy EMA.mq5 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose rinisni Metatrader tuaj 5 Klient
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader tuaj 5 Klient
 • Right click on EMA.mq5
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator EMA.mq5 is available on your Chart

How to remove EMA.mq5 from your Metatrader 5 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Kliko këtu më poshtë për të shkarkuar MT5 Treguesi:

EMA

Tregtia me përhapje më të ulët

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje