High Low Flat Channel

High Low Flat Channel

12760
0
SHARE

Algorithm for calculation:

 1. Define the highest and the lowest price value for a period and check if they located within the boundaries of the range specified.
 2. If point 1 is claimed, add / subtract padding from the found values and draw the boundaries of the channel.
 3. IfConsider previous boundariesparameter is true, previous channel boundaries will be considered, if there was such a channel on the previous bar.

 

MT5 Treguesi – Shkarko Udhëzime

High Low Flat Channel is a Metatrader 5 (MT5) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

High Low Flat Channel provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install High Low Flat Channel.mq5?

 • Download High Low Flat Channel.mq5
 • Copy High Low Flat Channel.mq5 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose rinisni Metatrader tuaj 5 Klient
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader tuaj 5 Klient
 • Right click on High Low Flat Channel.mq5
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator High Low Flat Channel.mq5 is available on your Chart

How to remove High Low Flat Channel.mq5 from your Metatrader 5 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Kliko këtu më poshtë për të shkarkuar MT5 Treguesi:

High Low Flat Channel

Tregtia me përhapje më të ulët
SHARE
Previous articleClose Flat Channel
Artikulli tjetërCloseSeries

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje